Kayıt ol
Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Bir çoğumuz iç çamaşırı tercihi konusunda popüler olanları yada vitrinlerin bize sunduğu seçenekleri tercih ederiz.

Peki siz bu doğru mu ?

Aslında eve geldiğimizde hayal kırıklığı yaşıyorsak, bu çamaşırlar onca para verip sağlığımızı bozmak mantıklı mı !

Hayır kesinlikle doğru değildir, çünkü doğru çamaşır seçimini yapmazsak genital ( iç çamaşırı bölgesi) bölgemizde kısırlığa kadar giden istenmeyen sorunlar oluşabilir.

Bir erkek  sağlığı için nasıl bir iç çamaşırı seçmeli?

Önceliğimiz iç çamaşırının yapısı , naylon ve endüstriyel plastik karışımlı kumaşlardan yapılan ürünleri etiketini kontrol edip almamalıyız. Çünkü bu ürünler kumaş yapısı açısından  hava almayan ürünler olduğu için genital bölgenizde pişik , mantar benzeri sorunların çıkmasına  sebep olmaktadır.

Ayrıca bacak ağ bölgesi yumurtalıkları aşırı şekilde sıkıştıracak  ürünler  üreme sorunlarına sebep olabilmektedir.

O yüzden modayı bir kenara bırakıp sağlığımızı düşünmek istersek bacak aramızda ve genital bölgemizde  terlemeden , sıkışmadan oluşabilecek sorunları çözmek için %100 pamuklu  şort şeklindeki ürünleri tercih etmeliyiz.

Tabi ki bu şekilde bakıldığında o vitrinlerdeki  muhteşem atletik mankenlerin seksiliğini göremiyoruz fakat moda sektörü endüstriyel bir hal alıp tamamen kazanç hedefleyen firmalar olmadan önce tüm üreticiler insan sağlığını önemsiyordu.

Bunun en güzel örneğini bu  resimde görebilirsiniz.

Zaman içerisinde moda sektöründeki eğitim seviyesi düşüşleri , aşırı kazanç talebi ve pazarlama ile insan sağlığı gittikçe tehlikeye girdi. Sizde iç çamaşırı konusunda gelecekteki sorunlarla karşılaşmamak için %100 pamuklu dar olmayan boxer şık modelleri tercih edebilirsiniz. Yine de reklamlardaki gibi seksi olmak isterseniz dolabınızda bir kaç tane popüler model saklayıp özel günlerde giyebilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: