Kayıt ol
Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Merhaba Arkadaşlar,

Artık gündelik hayatımızda eski günlerde olduğu gibi tek bir giyim seçeneğine ve tarzına sahip değiliz.Bir çok yeni kalıp ile bazen italyan bazen ise ingiliz tarzına uygun kıyafetler tercih edebiliyoruz. Bazı kıyafetler bizi çok fit gösterirken bazılarıysa yan bel bölgelerimizden yağlarımız fırlamış olarak gösterebiliyor…

Peki iyi giyinmek ve vücudumuzu fit göstermek için nelere dikkat etmeliyiz bu yazımda sizlerle bunları paylaşacağım.

Tişört alırken : Bir çoğumuz artık tişört ve kazak alırken dar kesim vücuda yapışan modelleri tercih ediyor, peki sizce bu doğru mu? 

Tabikide değil unutmayın ki bloglarda ve televizyonlarda gördüğümüz o fit vücutlü insanlar bu hale gelebilmek için oldukça zaman ve emek harcamaktalar. Onlar gördüğümüz bu giyim tarzını kendi tombik vücudumuza uyguladığımızda yapmış olduğumuz tek şey görüntü kirliliğine yol açmak , çevremizdekilerin arkamızdan eleştiri yapmalarına izin vermek…

 

Böyle göründüğünüzü hayal ederken

böyle yada

Aslında böyle olabilirsiniz.

Aslında bu karmaşadan kurtulmak çok kolay , biraz kendimiz üzerinde yorumlara açık olup Kilo sorunu bulunuyorsa bunu kabul edip vücudu sarmayan, kollara yapışmayan modeller tercih edilebilir. 1-2 Beden bol ve büyük modellerin tercih edilmesi gerekir.Tişört  boyu ne basenlerin altında olmalı ne de göbek deliği üzerinde olmalı. Doğru tişört boyu seçini kalça kemiği altında biten tişörtlerdir.

Eğer zayıfsanız t-shirt kumaşının bir miktar kalın ve tok olmasına dikkat edin. T-shirtün yakasının sizi sıkmaması gerekir. Eğer sıkıyorsa makas yardımı ile bir miktar keserek tarz oluşturabilirsiniz.[ her markadave pahalı tişörtlerde bunu denemeyin :)]

Vücut yağ oranınız ve kalıbınız %15 üzerindeyse bu tavsiyelere uymak sizi şık yapacaktır…

 

Turvakar Kollu Tişörtler; Kol bölümü bileğe kadar inmeyerek daha kısa olan tişörtlerdir. Her insana yakışır fakat kalın olan bayanlar için kurtarıcı niteliktedir. Kurtarıcı olmasından öte bu kol türü zayıf olmayan kişilerde zayıf olan kişilere oranla daha iyi durabilir. Dikkat edilmesi gereken nokta ise kolların bol olmamasıdır; çünkü bol kollar kolları kısa gösterebilir.

 

 

Derin Yuvarlak Yakalı Tişörtler; V yaka t-shirtlerin versiyonudur. En fazla büyük göğse sahip olan bayanlara yakışır. Bayanların en fazla yapmış olduğu hata ise kare yaka ile aynı etkiye sahip olduğunun düşünülmesidir. Göğüsleri büyük olan bayanların kare yakalı tişört modellerinden uzak durmaları gerekir.

 

V Yaka tişört; Bu model t-shirtler her insana yakışır. V’nin derinliği çoğaldıkça insanı normalinden daha ince gösterebilir. Yani kilo vermek ile uğraşılacağına V yaka tişört alınırsa huzur daha çabuk yakalanabilir. Daha etkileyici görünmek için derin dekolteli V yakalar ile beraber spor ayakkabı ve kot pantolon giyilebilir.

 

Bazı tavsiye ettiğimiz giyim şekilleri

 

Unutmayın giyiminiz dışardan insanlara sizi tanımaları için ipucu veren bir anahtardır…

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: