Kayıt ol
Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Merhaba Arkadaşlar ,

Hepimiz olmasa da çoğumuz hayatımızın bir döneminde tulumlarla tanışmışlardır. 90’lı yıllarda çok moda olan bu tulum modası, aslında trend olmasından çok rahat olması ,kapatıcı özelliği,tek parça olması gibi avantajlardan tercih edilmektedir. Özellikle kilo sorunu olan bay bayanlar,bahçe vb. kirli işlerde çalışanlar için tulum bir kurtarıcı niteliğindeydi.

Günümüzde tulum biraz daha şekillenerek seksilik ve tarzla harmanlanıp değişik kesimlerde  bir erkeği güçlü gösterebildiği gibi feminen yapanda bir yapıya büründü.

 

Mini şort tulumlar biraz rahat olmasının yanında bazı erkeklerce feminen bulunmaktadır.

 

Peki Madem feminen gösteriyor diyorsun neden tulum giyelim mi diyorsunuz ? 

Öncelikle belirtmek gerekir ki doğası gereği her erkek biraz feminen dir.Günümüzdeki yaşam koşulları ,eğitim sistemleri vb. konular özellikle 1990 sonrası bizler için feminizmi de beraberinde getirmiştir. Ayrıca tulum maskülen (erkeksi) bir giysidir.

Tulum Giyerken nelere dikkat etmeliyim?

Tuvalet ihtiyaçları için fermuarı olan bir tulum tercih etmeliyiz. Aksi taktirde kabin olmayan bir tuvalette pisuvarda soyunmak zorunda kalabilirsiniz. Mesela resimdeki şık arkadaşımız içeceği bittiğinde sıkışınca o tulumu belinden aşağı kadar çıkartmak zorunda kalacak ve tuvalet gibi hijyen sıkıntısı olan yerlerde bu ciddi bir sorun olacaktır.

Tulum tercih ederken onu kombinleyeceğimiz renkler zıt renkte bir tişört,şapka ve ayakkabı olursa tulumumuzun şıklığı tüm detayıyla bizi inceleyenlerin gözlerini alamayacağı bir kıyafet şeklini alacaktır.

 

Modacıların özellikle para kazanmak için tercih ettiği naylon kumaşlar yerine hava alan kot kumaşlarını tercih etmeniz cildinizi uzun süreli kullanımlarda rahatlacaktır. Hava alan kot kumaş türleri için tıklayınız.

Uzun tulumlarda çirkin görüntülere neden olmamak için diz üzerinde basenlere kadar asla uzun tulumları kıvırmayınız.Bunun yerine yazlık yerler için şort tulumları tercih edebilirsiniz.

Yırtık ve taşlanmış kot tulumlar sizi estetik ve modaya ayak uyduran biri olarak gösterdiği gibi trend bir ayakkabı ,hafif kıvırılmış paça ile harika bir uyum yakalayabilirsiniz.

Ten renginiz koyu ise koyu renk bir tulum sizi çok sönük göstereceği için ten rengi koyu olanların daha açık renklere yönelmesini tavsiye ediyoruz.

Yaz aylarında askılı tişörlerlede tulumu çok rahat kullanabilirsiniz.

Yaz aylarında hava alan kumaşlardan tercih edilen tulumlar içine hiç bir şey giyilmeden de kullanılarak rahatlığın tek adresi olabiliyor.Ayrıca vücut hatları atletik olanlar için bu giyim tarzı dışarıdan bakıldığında seksilik ve arzu katacaktır.

Maskülen (erkeksi) , birazda bol bir model vücudunuz olduğundan daha seksi gösterecektir. Dikkat etmemiz önemli bir unsurda genital bölge (cinsel organımızın olduğu yer) alanı olan tulumları tercih etmeliyiz. Diğer tulumlar bayan tulumu olacağı için cinsel organımızı sıkabilir,rahatsız edebilir.

 

 

Nasıl bir tulum  giymelisiniz önerisi için bize yazabilirsiniz , size öneride bulunmaktan memnuniyet duyarız.

 

%d blogcu bunu beğendi: